Nesnaž se, aby všichni zpívali tvoji písničku, stačí, že si jí zpíváš sám!

Calista Flockhart

15. dubna 2007 v 17:16 | NR |  herečky
Calista Flockhart (Ally McBeal)
Datum narození:11.11.1964 Místo narození:Freeport, Illinois, USA Znamení: Štír
Calista Flockhart (Ally McBeal)Calista Flockhart
Životopis:Její matka Kay učila na střední škole angličtinu, otec Ronald pracoval u firmy Kraft Foods. Každý jeho služební postup znamenal pro rodinu stěhování, takže Calista společně se starším bratrem Garym trávili dětství na cestách: Illionis, Minnesota, New York, Iowa a konečně New Jersey, kde se Flockhartovi usadili.

V roce 1988 ukončila studium na škole Rutgers University v New Brunswick, kde byla také roztleskávačkou a členkou studentské rady. Svou první hereckou roli si zahrála v newyorském divadle Repertory Theater. Na svůj první filmový průlom čekala několik let, mezitím hrála jen malé roličky, jako byla televizní vedlejší role životopisného příběhu "Darrow" (1991). Průlom nastal, když si mohla zahrát v roce 1994 na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williamse "The Glass Menagerie" (Skleněný zvěřinec). Následně již doslala první filmový roli, a to ve filmu Roberta Redfora "Quiz Show" (1994). Další významnou rolí získala v komedii Ptačí klec "The Birdcage" (1996), kde si zahrála snoubenku syna Armanda Goldmana (Robin Williams). O rok později rok získala i vedlejší roli Helen v dramatu Opilci "Drunks" (1997).

Po uvedení seriálu Ally McBeal její kariéra dostala rychlý spád. Objevila se po boku Kevina Bacona a Brada Renfra ve filmu Joe Ezsterhase Lhaní v Americe "Telling Lies in America". Spolu s Kevinem Klinem a Michelle Pfeiffer si zahrála v komedii Sen noci svatojánské "A Midsummer Night's Dream" (1999). Ve filmu Co vlastně ženy chtějí "Things You Can Tell Just by Looking at Her", si zahrála v jedné z hlavních rolí po boku Glenn Closeové a Cameron Diaz.Calista Flockhartbei posternow.de bestellenCalista Flockhart 39.jpg37.jpgCalista FlockhartCalista FlockhartCalista FlockhartKliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama