Nesnaž se, aby všichni zpívali tvoji písničku, stačí, že si jí zpíváš sám!

Orlando Bloom

16. června 2007 v 19:21 | NR |  herci
Orlando Bloom BiographyOrlando BloomOrlando BloomOrlando BloomOrlando BloomOrlando Bloom
Datum narození: 13.01.1977 Místo narození: Canterbury, Kent, England, UK Znamení: Kozoroh Orlando Bloom se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Další herecké vzdělání si Orlando Bloom doplnil na prestižní Londýnské škole "Guildhall School of Music and Drama". Běhěm studia na této škole si zahrál v několika klasických divadelních představeních. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda. Naštěstí se mu neporušila mícha a za nedlouho jej propustili z nemocnice.

Stejně jako většina jeho známých ze studia se pokoušel získat roli v připravované trilogii Pána prstenů. Po mnoha zkouškách a výběrových řízeních si měl zahrát roli Faramira (který se objevuje v druhém dílu dvou věží), ale po schůzce s režisérem Peterem Jacksonem mu byla nabídnuta jedna z hlavních rolí Legolase Greenleafa. Role Legolase mu byla nabídnuta dva dny před dokončením studia v roce 1999.

Na roli Legolase se připravoval několik měsíců předtím, učil se jezdit na koni, střílet z luku a šermovat. Postavu, kterou ztvárnil je nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi. Celá trilogie se natáčela na Novém Zélandě 18 měsíců. První díl Pán prstenů 1 - Společenstvo prstenu "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" byl uveden do kin v roce 2001.Film se ihned stal absolutní jedničkou, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i tržbách. Spolu s Elijahem Woodem (Frodo) Ianem McKellenem (Gandalf - čaroděj), Viggo Mortensenem (Aragorn řečený Chodec - člověk) a Liv Tyler (Arwen - elfka) se stali středem zájmu všech světových médií. Orlando má ve skutečnosti krátké tmavé vlasy, ale v trilogii se objevuje s dlouhou blond parukou.

Orlando Bloom se ihned po dokončení natáčení Pána prstenů vrhl na malou roli v dalším úspěšném filmu Černý Jestřáb sestřelen "Black Hawk Down". Druhý díl Pán prstenů 2 - Dvě věže "The Lord of the Rings: The Two Towers" byl uveden do kina o rok později a kopíroval úspěchy prvního dílu. Třetí pokračování Pán prstenů 3 - Návrat krále "The Lord of the Rings: The Return of the King" bylo uvedeno do kin v USA v roce 2003 a u počátkem roku 2004.

Roku 2003 také potvrdil svůj hvězdný status trhákem z produkce Jerryho Bruckheimera Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrál po boku Johnnyho Deppa a Keiry Knightley. O 3 roky později ztvárnil opět postavu Willa Turnera ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) a v současné době natáčí již třetí pokračování Pirátů z Karibiku.

S dalších významných filmů jmenujme historické snímky Trója (2004) a Království nebeské (2005) a v neposlední řadě také film Camerona Crowea Elizabethtown (2005). Filmografie:
2007Piráti z Karibiku - Na konci světa (Pirates of the Caribbean: At World's End) ...Will Turner
2006Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) ...Will Turner
2006Armenian Genocide ...Auguste Berneau
2005Království nebeské (Kingdom of Heaven) ...Balian
2005Elizabethtown (Elizabethtown) ...Drew Baylor
2004Ztracený ráj (Haven) ...Shy
2004Calcium Kid (Calcium Kid, The) ...Jimmy Connelly
2004Trója (Troy) ...Paris
2003Ned Kelly (Ned Kelly) ...Joseph Byrne
2003Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) ...Will Turner
2003Pán prstenů: Návrat krále (The Lord Of The Rings : The Return Of The King) ...Legolas Greenleaf
2002Pán prstenů: Dvě věže (The Lord of the Rings: The Two Towers) ...Legolas Greenleaf
2002Lord of the Piercing ...Legolas
2001Pán prstenů: Společenstvo prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring) ...Legolas Greenleaf
2001Černý jestřáb sestřelen (Black Hawk Down) ...Todd Blackburn
1997Wilde ...Rent Boy
Povolání :herec
Věk:32 rokov
Celé jméno:Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Přezdívka:Orli, OB
Pohlaví:muž
Dátum narození:13.Leden 1977
Narrozen v :Canterbury, Kent, Anglie
Výška:180 cm
Náboženství:Buddhist (Nichiren Buddhism)
Znamení:Kozorožec
Čínske znamení:Drak
Barva vlasou:hnědá
Barba očí:hnědá
Orlando bloom<img src=http://img.libimseti.cz/s/!303!.gif class=hand onclick=getSmile('!303!') align=absbottom title=Orlando Bloomorlando bloom libi?<img src=http://img.libimseti.cz/s/!1!.gif class=hand onclick=getSmile('!1!') align=absbottom title=Orlando BloomOrlando Bloom
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aneta Kovářová Aneta Kovářová | 12. září 2008 v 19:18 | Reagovat

Ahoj moc semi líbíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama