Nesnaž se, aby všichni zpívali tvoji písničku, stačí, že si jí zpíváš sám!

komajota

1. července 2007 v 11:32 | NR |  skupiny
Komajota
Komajota není nic japonsky. Komajota je slovenský výraz pro tečku nad měkkým i. A taky je to prešovská kapela, která momentálně dobývá Slovensko.
Když založíte kapelu, ve které není žádný kytarista a první housle tam hraje piáno, tak se prostě nevyhnete srovnání s Keane. A když je vaše kapela náladou melancholická a zpěváček si občas srdceryvně zavyje, tak hned hrajete jako Coldplay.
Jenže pozor. Na to, abyste vůbec byli hodní takového srovnání, musíte klavír-neklavír dělat sakra velké hity. A to je přesně Komajota. Jejich debutový singl Ráno v novinách je hit jako hrom a není divu, že v doprovodu výborného videoklipu je z něj teď na Slovensku fenomén.
"Keane samozřejmě známe, ale nechceme aby si lidi mysleli, že je vykrádáme. Nemůžu za to, že mě rodiče jako malého dali na klavír. Taky bych mohl všechny kytarové kapely připodobňovat k Rolling Stones, ale nedělám to, protože hudba přece není o nástrojovém složení," vysvětluje zpěvák a klavírista Martin Husovský, který už má za sebou dlouhé roky jako klávesista různých prešovských projektů - třeba nahrával klavírní part v megahitu Spomaľ od Pehy.
Díky písni Ráno v novinách a díky druhému místu v hudební soutěži US Steel Talent Night si jich hned všimla firma Universal a vlastně pouhý rok od založení kapely s ní podepsala smlouvu. "I mě to překvapilo, že to šlo tak hladce. V hudbě se pohybuju už spoustu let a vždycky jsem si myslel, že to jde jen přes různé zákulisní kanály. A tohle je pro mě důkaz, že to funguje jen díky dobré písničce," říká Martin Husovský.
Takže Komajota šla a natočila dobrou desku. Jmenuje se Časopriestor a melancholických klavírovitých hitů je v ní na rozdávání. Prostě jako Keane nebo Coldplay. A to je přece celkem lichotivé přirovnání, ne?

RYCHLE:
Kdo:
Prešovské trio Komajota, kterému dominují melancholické melodie a klavír na sto způsobů.
Co: Debutová deska Časopriestor a hlavně singl Ráno v novinách, což je opravdu ultimativní hit, navíc s výborným videoklipem (viz Youtube).
Proč: Protože jestli nesejdou rychlou slávou nebo fetem, tak se rodí nové megastars slovenského popu.
Web: www.komajota.sk
KOMAJOTA - CASOPRIESTOR
01. Ticho má hlas
02. Ráno v novinách
03. Blbý deň
04. Tieň
05. Nič
06. Ukradnutý
07. Žolík
08. Časopriestor
09. Anjel
10. Budík
11. Křdel
12. Prach
13. Dážď z dvoch duší
14. To chce čas
Komajota
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama